کتاب کارما (تناسخ)

مطالب دیگر:
دانلود مقاله شناسایی موانع رشد تفکر خلاق درکودکانتحقیق-اثرات بودجه بر رشد اقتصادياثرات اقتصادی انرژی بر محيط زيستاقتصاد در تاریختحقیق-اقتصاد نفتاقتصاد و انرژی هسته ایفرصتها و تهديدهاي اقتصاد ايران همه چیز درباره استهلاک(169صفحه)اصول جنگبانكداري الكترونيك و سيرتحول آن در ايرانپيدايش بانكداريپاورپوینت-آموزش نرم افزارspssتحقیق-تجارت آزاداندازه گیری تاثیرات سیستم های هوش تجارت: رابطه بین فرآیند تجارت و عملکرد سازمانیپروژه آباکوس - تجزیه تحلیل نمونه قالب شکل دهی انفجاری در نرم افزار ABAQUS پاورپوینت معرفی رم کولهاس و آثار اوپاورپوینت اتصالات در سازه فولادیپاورپوینت نور و کاربرد آن در معماریپاورپوینت معماری همساز با اقلیم (2)نقشه اتوکد شهر تهراننقشه توپوگرافی شهر تهراننقشه آماده سازی منطقه 22 تهرانپاورپوینت سازه های چوبیپاورپوینت مسجد و معماری اسلامیمجموعه پلان های ویلایی
کتاب کارما (تناسخ)|50421646|yjob|bf|وای جِی|
بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع کتاب کارما (تناسخ)قابل مشاهده می باشد
کارما (تناسخ)

مترجم: جمشید هاشمی ( آرام )
نویسندگان: ج‍ن‍وی‍و ل‍وئ‍ی‍س‌، اس‍ت‍ف‍ان‌ ج‌. پ‍اول‍س‍ون‌
این نوشتار متضمن فنونی است برای درک حالات مدیتیشن، و جست و جو در چرخه‌ی زندگی، که به زعم نگارنده از آن طریق بتوان اندیشه‌ها و اعمال منفی خود را آزاد کرد و اعتقاداتی که سبب عقب نگه داشتن انسان می‌شود را تغییر داد. هم چنین در کتاب تمریناتی برای تغییر در زندگی آورده شده است.

بر اساس قانون کارما (Karman) به معناى کردار، آدمى نتیجه اعمال خود را در دوره هاى بازگشت مجدد خود در این جهان مى بیند. کسانى که کار نیک انجام داده اند، در مرحله بعد زندگى مرفه و خوشى دارند و آنان که کار بد مى کنند، در بازگشت با بینوایى و بدبختى دست به گریبان خواهند بود و چه بسا به شکل حیوان بازگشت کنند. به عقیده برخی تناسخیان، بازگشت انسان ها ممکن است به یکی از چهار صورت زیر باشد که تصادفا به ترتیب الفبا از جمادات تا انسان ها را شامل می شود:

1 ـ رسخ، یعنی حلول شخص متوفی در جمادات
2 ـ فسخ، یعنی حلول شخص متوفی در نباتات
3 ـ مسخ، یعنی حلول شخص متوفی در حیوانات
4 ـ نسخ، یعنی حلول شخص متوفی در انسان ها (تناسخ).

سمسارا (Samsara) به معناى تناسخ در بسیارى از ادیان و مذاهب جهان (حتى نزد برخى فرقه هاى انحرافى جهان اسلام ) با عناوین گوناگون وجود داشته و دارد،اما این عقیده در آیین هندو از اهمیت بیشترى برخوردار است. هندوان معتقدند آدمى همواره در گردونه تناسخ و تولدهاى مکرر در جهان پر رنج گرفتار است.تنها راه رهایى انسان از گردونه تناسخ و تولدهاى مکرر در جهان پر درد و بلا پیوستن به نیروانا (Nirvana) است. این کلمه در لغت به خاموشى و آرامش و در اصطلاح به فناى فى الله دلالت مى کند.